تبلیغات
کانون فرهنگی بهشت_مسجد بزرگ چهارده معصوم(ع)آزادشهر یزد - در میانمار چه خبره؟
کانون فرهنگی بهشت_مسجد بزرگ چهارده معصوم(ع)آزادشهر یزد
نوشته شده در تاریخ شنبه 7 مرداد 1391 توسط شهید آینده | نظرات ()

به گزارش «ایران‌آباد» در تازه‌ترین كشتار مسلمانان توسط هندوها و بودایی‌های افراطی در روستاها و مناطق شمال و شمال غربی این كشور، در حضور نیروهای نظامی و انتظامی برمه‌ای تندروهای مذهبی به روستاهای مسلمان نشین حمله كرده و علاوه بر آتش زدن خانه‌های آنها، بسیاری را زنده زنده در آتش سوزانده، به زنان و دختران تجاوز كرده و باقیمانده را هم فراری داده‌اند.

سران حكومت نظامی میانمار به جای پاسخگویی به این وحشی‌گری بودایی‌ها و هندوهای افراطی مسلمانان ساكن در این كشور را مهاجران غیر قانونی خوانده كه دو راه بیشتر پیش روی آنها نیست؛ یا اینكه از كشور خارج شوند و یا اینكه به اردوگاه‌های پناهندگان بروند.

تعداد مسلمانانی كه هدف حملات افراطی‌های مورد حمایت دولت قرار گرفته‌اند بیش از 800هزار نفر است و مشخص نیست سازمان‌های بین‌المللی و به خصوص مدافعان حقوق بشر در این میان كجا هستند.

انتشار صحنه‌های تكان دهنده از آتش زدن مسلمانان برمه‌ای در حالی كه برخی از كشورهای مسلمان! تمركز خود را بر روی تحولات سوریه گذاشته و در مورد كشتار! مردم این كشور دادن سخن داده و تمام وقت رادیو و تلویزیون‌های خود را  صرف پرداختن به مسایل این كشور می‌كنند سوالات بسیاری را در ذهن متبادر می‌كند كه از همان ابتدا پاسخ آن مشخص است.


شکلک های محدثه

در این میان به نظر می‌رسد سازمان همكاری اسلامی به همراه كشورهای گروه همسایه برمه باید گروه تماسی تشكیل داده و با تحت فشار قرار دادن دولت برمه از ادامه جنایت‌های گروه‌های تندرو در حق مسلمانان این كشور جلوگیری كرده و راه را برای رساندن كمك‌های مردمی به آن باز كند.

در این میان وظیفه دو كشور بنگلادش – كه مسلمانان برمه‌ای مورد حمله سال‌ها پیش از این كشور به برمه رفته‌اند – و مالزی به عنوان همسایگان برمه بیش از پیش است و این دو كشور باید سكان اعتراض به نسل كشی مسلمان توسط تندورهای برمه ای و حمایت حكومت نظامی این كشور از آنها را را بر عهده داشته باشند.

حال باید دید كشورهایی كه مشغول به راه انداختن حمام خون در سوریه برای رسیدن به منافع سیاسی خود هستند و هر روز ساز جدیدی را برای شعله‌ور كردن جنگ در این كشور كوك می‌كنند، آیا آن اندازه توانایی دارند كه كشوری مانند برمه را ناچار به تن دادن به قوانین بین‌المللی كنند یا اینكه توانایی آنها تنها در كشتن مسلمانان است!

شاید نكته جالت تر در این مورد عدم پرداختنن به این مساله مهم توسط رسانه های داخلی باشد كه جا دارد مانند همه جای جهان از مسلمانان مظلوم برمه ای نیز حمایت كنند تا دستكم جان خود را در برابر هندوهای افراطی از دست ندهند.


برچسب ها: جنایت بزرگ، میانمار، در میانمار چه خبره، کشتار مسلمانان، بودایی ها، هندوها،
دنبالک ها: در میانمار چه خبره،
مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
.:
By Ashoora.ir & Blog Skin :.